Постаті:
Євген
Когда Женя выбирал между сальсой и историческими танцами, выбор в нашу пользу был сделан практически наугад – и очень удачно...
Читати далі
 Каталог танців 
   Скотіши : Schwedisch-Schottisch


Головна

Обличчя Студії

Випускники

Заняття

Події

Бібліотека

"XIX" Digest

~ Каталог танців ~

Галерея

Форум

FaceBook

Instagram

YouTube

Костюмерна

Контакт:
Оксана:
(Літеня)
+380 50 5751002

Юлія:
(Мінако)
+380 93 1512280

Скотіши : Schwedisch-SchottischВаріанти назви: Шведський шоттіш, Schottisch in Figuren

Танець належить до: 1956

Народний танець, розповсюджений по всій Швеції, а також популярний на півночі Німеччини. Існує багато різних фігур, які можна комбінувати у довільній послідовності. Нижче описана одна з можливих варіацій.

Відеороліки дещо різняться між собою, проте за ними можна скласти уявлення про танець.

Відео 1 Відео 2Джерело

 

 

 

Вихідне положення: по колу у відкритих парах, обличчям по ЛТ, ліва рука Д на правому плечі К, К кладе праву руку на талію Д.

Техніка виконання: шоттіш (1 крок шоттіша = 2 шассе (slow polka) + 4 step-hop (volte or pivots) = 4 такти)Схема танцю:

Фігура 1 (8 тактів)
Всі танцюють 2 кроки шоттіша вперед.

Фігура 2 (8 тактів)
К довертає Д спиною по ходу танцю, всі в закритих парах танцюють 2 шассе до центру кола, 2 шассе з центру (на останньому кроці довернутись боком по ходу танцю, К спиною в центр кола), потім за 4 step-hop 2 повних оберти по ходу танцю. Повторюється двічі.

Фігура 3 (8 тактів)
Тримаючись за праві руки (при цьому Д стоїть спиною по ходу танцю): всі танцюють 2 шассе вбік до центру кола, 2 шассе з центру, потім Д за 4 step-hop провертається за год.ст. під рукою К (К при цьому виконує 4 step-hop, трохи просуваючись вперед по ходу танцю, за дамою). Повторюється двічі.Фігура 4 (8 тактів)
К схрещує руки на грудях, а Д упирає руки в боки, і всі танцюють 2 шассе вбік до центру кола, 2 шассе з центру, потім Д за 4 step-hop відступає спиною по ходу танцю, К її наздоганяє. Повторюється двічі.

Фігура 5 (8 тактів)
Д обходить К за 2 шасе, при цьому на останній чверті обертаючись навколо себе. К допомагає Д, підтримуючи своєю лівою рукою за її правий лікоть. Потім у відкритій парі (як у В.П.) 4 step-hop по ходу танцю. Повторюється двічі.

Фігура 6  (8 тактів)
Всі танцюють з зовнішніх ніг 3 кроки з підстрибом у напрямку центра кола. На останній такт з вигуком «Гей!» внутрішні ноги виносяться вперед, на п’ятку. Потім всі танцюють так само з внутрішніх ніг у напрямку з кола. Повторюється двічі.

Фігура 7  (8 тактів)
К опускається на праве коліно, піднімаючи праву руку, Д тримається за руку К лівою рукою і танцює 2 шассе навколо К проти год.ст. Потім обоє танцюють танцюють 4 step-hop по ходу танцю (у розкритій парі, тримаючись за внутрішні руки). Повторюється двічі.

Фігура 8  (8 тактів)
У відкритій парі (як у В.П.) всі танцюють 2 шассе в ліву діагональ (вперед + у напрямку центра кола) і 2 шассе в праву діагональ, після чого за 4 step-hop  обертаються на місці (К обводить Д навколо себе). Повторюється двічі.

АБО

Фігура 8 (8 тактів)
К переводить Д попереду себе справа наліво (2 такти), "ловить" лівою рукою за талію і переводить у закриту позицію (2 такти), у закритій парі за 4 step-hop 2 повних оберти по ходу танцю. Повторюється двічі.


Автор опису: Юлія (Іскра)

Джерела вивчення: Dr. Hermann Jülg, Tänze unserer Heimat, zweiter Teil, 1956

Увійти:
логін/рєстрація
та пароль

учасники

Каталог танців


Вальси
Польки
Ранні контрданси
Контраданси Довгого ХІХ
Контраданси США
Вальсові контраданси
Кадрилі
Лендлери
Мазурки
Шотландські контрданси
Ірландські танці
Танці бароко
Інші народні танці
Інші бальні танці
СкотішиВсі Скотіши


D’ Lerchematt
Schwedisch-Schottisch
The Castle Schottische

©В.Первунинський; © Olexiy Machekhin