Постаті:
Піонер
Пионер – любимец публики, особенно дам, был пионером танцевально-бального движения, блистав ещё на легендарном Балу Весеннего Равноденствия 2003 года. И теперь, если знавшие его тогда дамы утверждают, что у него не всегда получался вальс, их поднимают на смех...
Читати далі
 Каталог танців 
   Інші бальні танці : Figures of the Cotillon


Головна

Обличчя Студії

Випускники

Заняття

Події

Бібліотека

"XIX" Digest

~ Каталог танців ~

Галерея

Форум

FaceBook

Instagram

YouTube

Костюмерна

Контакт:
Оксана:
(Літеня)
+380 50 5751002

Юлія:
(Мінако)
+380 93 1512280

Інші бальні танці : Figures of the Cotillon



Варіанти назви: Котільони



Котільоном називався танець-гра, популярний у XIX і на початку XX ст. Танцювався він на мотив вальсу, польки чи мазурки. Бали тривали не менш як 2-3 години, тому котільон завжди йшов останнім. Після нього гості йшли вечеряти, або, якщо бал продовжувався і після вечері, то і котільон переносився на цей час, а після його завершення гості від’їжджали.



Схема танцю:

1. The excursion—La Course.
К бере свою Д і роблять тур вальсу чи променаду. Після чого, К залишає свою Д і йде вибирати 2-х інших Д. Д1 в цей час вибирає собі 2-х кавалерів. Усі шикуються у 2 лінії, одна напроти одної, після чого К беруть Д , що навпроти них і проходять тур вальсу чи променаду. Можно танцювати на 1, 2 або 3 пари.

2. The Rounds of three—Les Rounds à trois.
Полька на трьох

3. The Chairs—Les Chaires.
Котільон зі стільцем

4. The Flowers—Les Fleurs.
К вибирає 2-х Д і присвоює їм назви квітів. Він представляє цих дам 2-му К і називає 2 квітки. 2-й К повинен обрати з двох запропонованих квіток одну. З тією Д, що є цією квіткою, він танцює тур вальсу. 1-й К танцює з другою Д.
Д першого К робить ту саму фігуру з іншими К, яких вона обирає.

5. La Course Assise.
Посеред зали ставляться 2 стільці навпроти один одному. 1-ша пара проходить вальсом чи мазуркою, вибирає 1 Д і 1 К, і саджає їх на стільці. К1 вибирає 2-х інших Д і, взявши їх за руки, відводить і ставить їх за Д, що сидить. 1-ша Дама робить те саме з 2-ма К. По сигналу кожен бере партнера, що навпроти: К1 обирає даму, що сидить, Д1 – К, що сидить; інші також розбиваються на пари. Усі роблять тур вальсу до своїх місць.
Цей коті льон можна танцювати на 2 пари, тоді стільців ставлять 4.

6. The Columns—Les Colonnes.
Перша пара проходить променадом чи вальсом до середини зали, де К1 залишає свою Д1. Він бере К2 і ставить його спиною до Д1. Потім він шукає Д3 і ставить її навпроти К2, до Д3 спиною ставить К3. І так, доки 4 чи 5 пар. Потім всі обертаються на 180 гр. І танцюють тур вальсу з партнером, що опинився навпроти.

7. The Cushion—Le Coussin.
К1, тримаючи у лівій руці подушку, робить тур вальсу зі своєю партнеркою, і залишає їй подушку. Д1 мусить знайти К2, і запропонувати їм на ній посидіти.. При цьому Д1 повинна швидко відтягти її назад, щоб вона впала перед тим як К встигне її взяти. І танцює тур вальсу з іншим К.

8. The Cardes—Les Cartes.
К1 роздає чотирьом дамам 4 „Дами” з колоди карт, його партнерша – 4 „Королів” чотирьом кавалерам. Кавалери починають шукати „Даму” відповідної масті, а знайшовши танцюють тур віальсу.

9. The Pyramid—La Piramide.
Три пари вальсують по залу. Потім пари розходяться: кавалери гуртуються у ланцюжок і беруться за руки, дами формують „Піраміду”. Виглядає „Піраміда” наступним чином: одна дама є її вершиною, за нею шикуються у лінію інші дві дами, а за ними ще три дами.
Перший К ланцюжка проходить повз лінію з трьох дам, потім повз двох, коли він опиняється навпроти першої Д, плескає у долоні і стає на вальс. Усі інші кавалери танцюють з дамами, навпроти яких опинились.
Коті льон можна танцювати і на 5 пар, тоді до „Піраміди” додається ще одна шеренга.

10. The Deceiver—La Trampeuse.
Дві або три пари ідуть променадом чи вальсовим кроком. Кавалери і дами шикуються в лінію, стаючи спиною один до одного.
Ведучий кавалер стає навпроти лінії дам. Він плескає у долоні і обирає одну із дам. В цей час кавалери і дами повертаються один до одного починають тур вальсу. Той кавалер, що залишився без дами, повертається на місце, якщо, звичайно не знайде даму, що погодиться з ним станцювати.
(Як на мене, той кавалер, що залишився має стати ведучим кавалером у іншому сеті)


11. The Serpent—La Serpent.
Перша пара променадом чи вальсом проходить коло. Потім кавалер ставить свою даму у куток, обличчям до стіни. Вибирає ще 3 чи 4 дами, яких ставить за своєю дамою також обличчям до стіни. Між дамами має бути достатня відстань.
К1 вибирає певну кількість кавалерів, відповідно до кількості дам, і узявшись із ними за руки, швидко підходить до останньої дами. Усі кавалери змійкою обходять кожну даму, доки К1 не прийде до своєї.
Він плескає у долоні і кожен кавалер танцює вальс з дамою, що опинилась навпроти нього.
Це аналог „Піраміди”, танцюється у великих приміщеннях. Одночасно можна створювати кілька фігур по різних кутках залу.

12. The Broken Round—La Rond Brisè.
Перша пара проходить вальсом до центра кола. Кавалер залишає свою даму і йде шукати двох інших кавалерів. Вони беруться за руки і утворюють навколо дами коло і дуже швидко рухаються по колу на ліво. По сигналу дами вони зупиняються, дама обирає одного з них і вони танцюють вальс.
Двоє інших кавалерів повертаються до своїх місць.
Якщо цей котільон танцюється серед друзів, кавалери, яких не вибрали, можуть пройти коло вальсу разом.

13. The Handkerchief—Le Monchorè.
Перша пара променадом чи вальсом проходить коло. Після вальсу, Д зав’язує вузлик на одному з кутів носової хустинки, і презентує її чотирьом кавалерам. Той з них, хто перший доторкнеться до вузлика, танцює із дамою тур вальсу.

14. The Change of Ladies—Le Changement des Dames.
Дві пари танцюють кілька кіл вальсу, після чого кавалери міняються дамами, намагаючись не збиваючись з музики чи з кроків. Після ще кількох кіл вальсу, вони повертаються до своїх дам.

15. The Hat—Le Chapeau.
Перша пара виходить у центр вальсом чи променадом. Кавалер залишає даму у центрі зали і дає їй капелюха. Потім разом ще з декількома кавалерами утворюють навколо неї коло, стаючи при спинами до дами. Кавалери починають швидко крутитись на ліво (проти годинникової стрілки). Дама одягає капелюх на одного з кавалерів і танцює з ним вальс, усі інші кавалери повертаються до своїх місць.

16. The Shawl—L'Echarpe.
Ця фігура схожа на попередній котільон із „Капелюхом”.
Кавалер стоїть у центрі зали і тримає у руках шарф. До нього спинами крутяться у колі дами. Кавалер мусить накинути шарф на плечі тій дамі, з якою бажає танцювати вальс.
Після того, як дама для вальсу буде обрана, кавалери мусять підійти до своїх дам і відвести їх на місця.

17. The Ladies Seated—Les Dames Assisses.
У центрі зали ставляться 2 стільці спинкою до спинки. Дві пари проходять коло вальсу. Кавалери пропонують дамам сісти на стільці, тим часом вибирають собі нових дам і танцюють з ними тур вальсу.
Після вальсу, кавалери підходять до стільчиків, забирають своїх дам і пропонують посидіти новим дамам. Після чого, вальсом чи променадом повертають своїх дам до їх місць. Тим часом ще 2 пари починають цю фігуру.
Цей котільон може виконуватись на велику кількість пар одночасно, в залежності від розміру зали і кількості виставлених стільців.

18. The Glass of Champagne—Le Verre de Vin de Champagne.
По центру зали ставляться у лінію 3 стільці, і 2 паралельно і спинкою до них.
Перша пара променадом чи вальсом проходить коло. Потім кавалер пропонує дамі сісти на середній стілець і дає їй келих шампанського, а тим часом запрошує двох кавалерів (як я зрозуміла, тих, що сиділи на двох стільцях), і вони сідають по обидва боки від дами. Дама віддає келих шампанського одному з кавалерів, а з іншим танцює вальс.

19. The Rejected Couples—Les Couples Refusés.
Перша пара променадом чи вальсом проходить коло. Кавалер становиться на одне коліно посеред залу.
Дама обирає кілька нових пар, з тих що танцювали по колу, які вона презентує кавалеру, і яких вона послідовно відпускає. Пари утворюють колонну позаду кавалера, що стоїть на коліні. Перша дама стає останньою в колонні.
Перший кавалер (той, що стояв на коліні) бере даму, що стоїть перша у колонні, і танцює з нею вальс. Він відводить її до її кавалера, котрий залишається попереду колонни, і той відводить її на місце. Перший кавалер проходить тур вальсу з кожною наступною дамою. Коли усі пари розійдуться – кавалер знаходить свою даму у кінці колони, і проводжає її кружлянням у вальсі.

20. The Nosegays—Les Bouquets.
На столі лежать кілька букетів. Перша пара променадом чи вальсом проходить коло. Потім кавалер і дама вибирають собі по букетику. Кавалер дає його новій дамі, а дама – новому кавалеру, з якими вони танцюють вальс чи променад. Ці букети залишаються у нових партнерів.
Це саме повторюється усіма парами.










Джерела вивчення: Henri Cellarius

Увійти:
логін/рєстрація
та пароль

учасники

Каталог танців


Вальси
Польки
Ранні контрданси
Контраданси Довгого ХІХ
Контраданси США
Вальсові контраданси
Кадрилі
Лендлери
Мазурки
Шотландські контрданси
Ірландські танці
Танці бароко
Інші народні танці
Інші бальні танці
Скотіши



Всі Інші бальні танці


Anniversary Two-Step
Boston Two-Step
Britannia Two-Step
Eva Three-Step
Figures of the Cotillon
Flirtation Two-Step
Lulu Fado
Military Two-Step
Pas de grâce
Skater’s Tango
Tennesse Wig Walk
The Washington Post Two-Step
Tустеп
Wizard's Walk
Краковяк

©В.Первунинський; © Olexiy Machekhin