Постаті:
Вячеслав
Не занимался раньше ни спортом, ни танцами. Однажды его знакомая сказала ему, что вечером он ей понадобится как мужчина, и Вячеслав был уверен, что придётся носить тяжести...
Читати далі
 Каталог танців 
   Лендлери : Niederboarischer Landler


Головна

Обличчя Студії

Заняття

Події

Бібліотека

Друзі і колеги

"XIX" Digest

~ Каталог танців ~

Галерея

Форум

FaceBook

VK

Контакт:
Оксана:
(Літеня)
+380 50 5751002

Юлія:
(Мінако)
+380 93 1512280

Лендлери : Niederboarischer LandlerВаріанти назви: Niederbayrischer Landler, Нижньобаварський лендлерТанець на довільну кількість пар, танцюється по колу. Музика: 3/4, короткий вступ і 5 частин по 8 тактів.

Схема танцю:

Частина 1 (8 тактів)
Такти 1-7З лівої ноги пари роблять 7 кроків з виносом ("раз"-лівою ногою крок вперед і дещо вліво, "два"-праві ноги виноситься вперед і дещо вліво, коліно не випрямляється, "три"-пауза, крок із правої ноги вправо відповідно)

Такт 8 К - ударяє правим підбором і завмирає на місці, Д - робить 8-й крок з виносом

Протягом 1 частини кавалери співають пісню (один куплет за кожну проходку):

Und landlerisch Tanz'n
kann net a Niade.
I kann's selba net recht,
aber meine Brüader

Vom Wald san ma außa,
san lustige Buam,
aber herg'wachsn san a
als wia die gelbn Ruabm

Zwisch'n Nottau und Rackling
da wachst der rot' Loahm,
so fang ma a Zwanzgerl ham,
gehn ma net hoam.

Частина 2 (8 тактів)
Такти 1-7 К іде за дамою двокроком злегка нахилившись і відбиваючи в долоні в такт музики (кожен кавалер веде свою партію, створюючи ударами різноголосицю)
Д йдуть перед кавалерами обертаючись на 360* на кожен такт по г.с. ("раз" - крок уперед, починаючи розвертатися, "два, три" - завершення розвороту)
Такт 8 ДО - ударяє правим підбором і завмирає на місці, обличчям по ходу танцю. Д - довертається до К стаючи спиною по х.т., на пів корпуса лівіше (відносно К)при цьому К бере руки Д і злегка опускає їх на рівень пояса.

Частина 3 (8 тактів)
Такти 1-6 К і Д подвійним кроком з лівої ноги обертаються за г.с., на один подвійний крок міняючись місцями. Т.ч. по завершенні 6 тактів К і Д перебувають у позиції, з якої починалась фігура.

Такти 7-8 К відпускає праву руку Д і, тримаючи її правою рукою за ліву, на 1 такт повертається на 90° вправо (із кола), на восьмий такт К ударяє підбором і завмирає. Праву руку при цьому проводить у себе над головою.
Д робить неповний обхід К на два такти, стаючи навпроти нього, обличчям у центр кола.

Партнери беруться за руки, злегка відводячи їх на рівні пояса проти х.т.Частина 4 (8 тактів) (Варіант із Wotzdorf-а, у Nottau частини 4 і 5 танцюються інакше)
Такт 1 К робить маленькі кроки по х.т., у цей час Д робить оберт за г.с., проходячи під руками. Руки партнерів не відпускаються, зберігаючи контакт внутрішніми сторонами пальців. По завершенні такту руки повинні бути схрещені.

Такт 2 Д робить маленькі кроки по х.т., у цей час К робить оберт проти г.с., проходячи під руками. Руки партнерів не відпускаються, зберігаючи контакт внутрішніми сторонами пальців. По завершенні такту руки не повинні бути схрещені.

Такт 3 теж, що в Т1

Такт 4 Пари завмирають, К відпускає лівою рукою праву руку Д.

Такти 5-7 К робить маленькі кроки на місці, утримуючи праву руку над головою Д, у цей час Д робить оберти проти г.с., проходячи під рукою К і після кожного такту опиняючись до нього обличчям.

Такт 8 Д продовжує обертання, К ударяє правим підбором, опускає ліву руку (не відпускаючи праву руку Д) на плече партнерки, притягуючи її до себе.
По завершенні частини партнери перебувають фактично обличчям одне до одного, К правою рукою обіймає Д.Частина 5 (8 тактів)
Такт 1 К "розкручує" Д за г.с. правою рукою, коли Д опиняється знову обличчям до К, партнери беруться за дві руки, злегка відводячи їх на рівні пояса по х.т.

Такт 2 К і Д роблять легкий замах руками проти х.т. на рівні пояса.

Такти 3-7 теж, що в Т1-5 Ч4

Такт 8 теж, що в Т8 Ч4


По завершенні п'ятої фігури музиканти знову грають вступ, під час якого пари походжаючи по х.т. займають вихідну позицію.
Танець повторюється три рази, до кінця пісні.Долучено файли: 9_Niederbayrischer_Landler.mid


Джерела вивчення: dancilla.com

Увійти:
логін/рєстрація
та пароль

учасники

Каталог танців


Вальси
Польки
Ранні контрданси
Контраданси Довгого ХІХ
Контраданси США
Контраданси вальсові
Кадрилі
Лендлери
Мазурки
Шотландські контрданси
Танці бароко
Інші народні танці
Інші бальні танціВсі Лендлери


Ländler (Franz Anton Roller)
Niederboarischer Landler
Лендлер из к/ф "Звуки музыки"

©В.Первунинський; © Olexiy Machekhin