Постаті:
Сета (Свєта)
Сета играла на виолончели в музыкальной школе и была членом турклуба. Поэтому, когда ее отец узнал, что она начала заниматься старинными танцами, он стал ждать появления фотографии, на которой Сета в бальном платье и с виолончелью за спиной поднимается на гору...
Читати далі
 Каталог танців 
   Інші народні танці : Bourrée - загальний опис


Головна

Обличчя Студії

Випускники

Заняття

Події

Бібліотека

"XIX" Digest

~ Каталог танців ~

Галерея

Форум

FaceBook

Instagram

YouTube

Костюмерна

Контакт:
Оксана:
(Літеня)
+380 50 5751002

Юлія:
(Мінако)
+380 93 1512280

Інші народні танці : Bourrée - загальний опис





Bourrée - старовинний парний народний танець центральної Франції.

Що до назви буре існує кілька версій:
1. Вона може бути пов'язана із особливостями танцювання - Буре виконувалось навколо багать і тоді назва походить від в'язок хмизу.
2. Можливо, назва походить від старофранцузького слова burra - так називали пору підстригання овець.
3. Врешті, Bourrée може походити від слова bourrer у значенні настрибувати, битися.



Схема танцю:



Виникнення буре відносять до XVI століття, провінції Auvergne (Овернь).

Зараз традиційне французьке буре має дві форми танцювання - оверньське буре і буре, яке розповсюджене серед мешканців провінцій Bourbonnais (Бурбоне) і l'Anjou (Анжу).
Буре танцюють також в Limousin (Лімузен), в Ariège (Арьєж), Bretagne (Бретань) і інших провінціях.

У XVII столітті буре перенесли в бальні зали і на театральну сцену, але великої популярності головним чином буре набуло через вживання характерного кроку pas-de-bourrée (щоправда, в тогочасній бальній манері) в контрдансах і кадрілях XVIII-ого століття.
В XIX-ому столітті, pas-de-bourrée закріплюється і стає одним з головних кроків класичного балету.

До наших часів народне буре набуло безлічі форм. В танці беруть участь 2, 4, іноді 3 або 6 танцівників, які розташовуються в лінії, в дві лінії (одне навпроти одного), бік у бік, в 4 лінії, тощо.

Так, Пьєр Пані записав у землях Berry велику колекцію варіацій буре: на двох (одне навпроти одного), квадратом (carrée, carrée de la Châtre, carrée de Saint-Chartier, carrée-croisée), на 6, на 8, у колі, а мешканки Бурбоне взагалі танцюють буре переважно з двома кавалерами.

Оверньське буре зазвичай танцюється групами - найчастіше в четвірках. Тут танець носить більш імпровізаційних характер - танцюристи можуть відступати від музичних фраз, які зазвичай будуються з 4 тактів, рідше - з 3 або 5 тактів.

У нижній Оверні розповсюджені трьохдольні буре (montagnardes - горянка), у верхній Оверні і інших провінціях мелодія зазвичай дводольна. Незалежно від регіону, вона складається з двох, трьох, рідше - чотирьох різних фраз, які містять від 6 до 12 тактів і можуть повторюватись.

Мелодії буре виконуються на акордеонах, лірах, французьких волинках (cabrette), інших традиційних інструментах, не рідко супроводжуючись співом. Етнографічні записи, в яких дослідники фіксували буре від XIX століття, наводять велику кількість пісень, які співаються під буре.

Взагалі буре не є якимось надто важким чи складним до вивчення танцем. Навпаки - це легкий танок, виконання якого справляє враження ковзання по землі. Складнощі при вивченні танцю можуть виникнути хіба при вивченні поєднань кроків і фігур (коробочка, еліпс, канал, млин, хрест, тощо).
Деякі буре мають власні, дуже оригінальні схеми. Найбільш відомими є: la crouzade, la bourrée de Nazbinal, la Louise, la bourrée dite «des bouteilles», la montagnarde en cortège.

Базовий крок буре зазвичай розбитий на 3 долі, рідше - на 2. Постава танцюриста, легкі помахи злегка піднятих рук - гордівливі і величні. Традиційно цей танець танцювали чоловіки перед боєм, проте зараз він виконується незалежно від віку і статі.










Автор опису: Гарольд

Увійти:
логін/рєстрація
та пароль

учасники

Каталог танців


Вальси
Польки
Ранні контрданси
Контраданси Довгого ХІХ
Контраданси США
Вальсові контраданси
Кадрилі
Лендлери
Мазурки
Шотландські контрданси
Ірландські танці
Танці бароко
Інші народні танці
Інші бальні танці
Скотіши



Всі Інші народні танці


Bourrée "Saint Gemme" à double jeu
Bourrée "Saint Pierre"
Bourrée - загальний опис
Branle à six
Dansk Schottisch
Nickelsdorfer Schottisch
Puck’s Deceit
Saltarello la Regina
Кастарват
Кінський бранль
Литовский ирландец
Норвезька кругова
Офіційний бранль
Стройова джига
Україна: Троян
Чорна Алєманда

©В.Первунинський; © Olexiy Machekhin