Постаті:
Сета (Свєта)
Сета играла на виолончели в музыкальной школе и была членом турклуба. Поэтому, когда ее отец узнал, что она начала заниматься старинными танцами, он стал ждать появления фотографии, на которой Сета в бальном платье и с виолончелью за спиной поднимается на гору...
Читати далі
 Форум 
   


~ Головна ~

Обличчя Студії

Випускники

Заняття

Події

Бібліотека

"XIX" Digest

Каталог танців

Галерея

Форум

FaceBook

Instagram

YouTube

Костюмерна

Контакт:
Оксана:
(Літеня)
+380 50 5751002

Юлія:
(Мінако)
+380 93 1512280

Тетяна:
+380 63 2034817
Початок Відповісти Статистика Реєстрація Пошук Опитування   Користувачі
Зараз на сайті:
Гостей - 3; Зареєстрованих - 0

Найбільша кількість відвідувачів: 45
[2 Лист 2020 11:27:02]:Гостей - 45 / Зареєстрованих - 0
Форум olddance.org Костюми, зачіски, антураж, аксесуари

Особливості фрачного костюма 1800-1830: обговорення.

Автор Повідомлення
Harold

Дата 10 Бер 2010 15:23:55

Тема для обговорення чоловічого костюму початку ХІХ ст.
Матеріали відповідної теми викладаються тут.


.
Harold

Дата 10 Бер 2010 16:17:46

/Останнє оновлення 24.03.2010/

Спробую коротко розповісти про основні характерні риси чоловічого фрачного костюма початку ХІХ сторіччя. Показуватиму на прикладі Portrait d'un artiste:Підемо згори вниз:

Для цього періоду чоловіку особливо важливо мати закриту шию.
1. В першу чергу її закриває піднятий комір нижньої білизни — сорочки. Зазвичай комір ховається під шийною хустиною і тому його викрій не сказати, щоб мав особливу вагу. У деяких фільмах і на зображеннях іноді трапляється комір особливої форми — високий на щоках і з вирізом для вух і зачісок. Якщо знайду — додам сюди.

2. Поверх сорочки пов'язується хустина. Зазвичай це шматок тонкої тканини доволі великого розміру. У випадку з шовком може бути і 150х150 см.
Хустина щільно обмотує шию, закриваючи її і передній виріз сорочки. Спереду пов'язується вузол:

Вузли, звісно, були різні. Кілька їх варіантів наведено у відомій англійській жартівливій ілюстрації. Серед них є зовсім прості і є складніші. Проте ніколи краї вузла не теліпаються на грудях. Тобто або в'яжеться вузол з короткими кінчиками, або кінці заправляються під жилет, часто у такому випадку підколюючись заколкою.
У розрізі жилета могло розташовуватися невеличке жабо (правий портрет).

Колір хустки: у загальному випадку чорний або кольоровий і тоді жилет теж здебільшого кольоровий (сірий, жовтий і т.д.). У святкових випадках (прийом, бал, тощо) хустка біла і жилет, відповідно, теж білий.

3. Жилет із піднятим коміром. У святкових і урочистих випадках (а урочисті випадки могли траплятись і кілька разів на день) білий.
Жилет цього часу викроювався таким чином, що міг застібатись повністю, проте повністю майже ніколи не застібався. Але і не розпрасовувався особливо на боки. Низ жилета — рівний, без опущених кутів.
Ставлення до нього було приблизно таким, як сьогодні ми ставимось до повсякденної сорочки - один-два розстібнуті ґудзики. Проте тоді з-під цієї розстібнутої сорочки виглядали не волохаті груди власника, а чиста біла спідня білизна — сорочка і хустина.

4. Комір жилета прикриває комір фрака, який не піднятий, але викроюється «піднятим» над плечима. Часто на задній планці комір фрака має інший — темніший колір. Думаю, це рудимент барочного накладного коміра, який мав захищати одяг від перуки.

5. Сам фрак шився закритим, хоча носити його можна було розстібнутим


і навіть у бальній залі:Проте, за потреби, повсякденний фрак, як і жилет, мав можливість застібнутися повністю:І тоді на ньому вибудовувалися два симетричні ряди ґудзиків, які робили або під колір основної тканини (вочевидь, обтягаючи тканиною металеву основу), або просто металевими.

Колір фраків цього періоду здебільшого був нечорним: зеленим, червоним, бордовим, синім, гірчичним, тощо.
Кількість фалд — дві. Завжди дві.

6. Рукав раннього фрака мав характерне розширення на плечі і призбірки на шві. Така особливість надавала додаткової свободи рухам рук.

7. Вилогам сорочки, які ще не сформувались у звичну нам манжету, не обов'язково виглядати з-під вилогів фраку. Але якщо виглядають, то не сильно і можуть прикрашатися дрібним мереживом, але не запонками.

8. Вилоги фрака теж не набули ще форми манжети і мають внизу розріз для того, щоб їх можна було відкочувати. Невідкоченими вони створюють вигляд розширення рукава на зап'ястку.

9. Панталони, які носили під ранні фраки, були здебільшого світлих кольорів із викроєним переднім клапаном (досі зберігся у морській формі). На матні, відповідно, немає ширінки — неповне розстібання панталон здійснюється повним відкриттям клапану. Для того, щоб їх зняти, треба розстібнути ще пару ґудзиків спереду (під клапаном). Під клапаном же ховаються кишеньки, в яких лежить годинник, брелок від якого так часто можна спостерігати на зображеннях:За цей брелок годинник і витягається.

Довжина панталон у бальній залі до 1820-х років сягала колін. Нижче були панчохи. Але в цей же час почали з'являтись спочатку прогулянкові, а потім і бальні довгі панталони, про яких Брамель, здається, писав що вони нагадують йому два французьких міста: Тулузу і Тулон (Too loose & Too long):Як виглядали панталони кінця XVIII - першої третини ХІХст можна подивитись за посиланням:
...


.
Вячеслав

Дата 10 Бер 2010 17:13:47

А полосатые фраки были? По типу некоторых современных костюмов.
Harold

Дата 10 Бер 2010 18:13:40

У інкруаяблів точно були:


Але на те вони інкруаяблі.
Люда каже, наче десь бачила у смугастий фрак на портреті. Пошукаємо.
Не буду стверджувати, але це заледве типова ситуація.


.
Harold

Дата 10 Бер 2010 21:29:29

Трошки оновив опис — додав пару речень про рукав, фалди.

Тут я колись питав про особливості збирання викрою. В коментарях є цікаві і корисні поради.


.
Harold

Дата 11 Бер 2010 00:55:30

На цьому відео (заборонений перегляд не на ютубі) з самого початку зображено одягання джентльмена. Дуже красиво, прямо надихає.


.

Ваша відповідь

                  Відмінити

Перед відправленням "нелатинського" тексту перевірте кодування броузера!
» Логін » Пароль
 

Нове на сайті
olddance.org
Літні заняття в розділі Події
Оновлено: 25.06.2020
Вихід з карантину в розділі Події
Оновлено: 01.06.2020
День безчасся в розділі Події
Оновлено: 11.01.2020
Салон "Венские сплетни" в розділі Події
Оновлено: 11.01.2020
14 декабря -В ожидании Филеаса Фогга в розділі Події
Оновлено: 23.11.2019
Заняття у новому сезоні в розділі Події
Оновлено: 29.08.2019
Юля (Ледi Мiдлтон) в розділі Обличчя Студії
Оновлено: 15.08.2019
Іто і Ельвіра в розділі Обличчя Студії
Оновлено: 15.07.2019

Час завантаження сторінки (сек.): 0.028


© Olexiy Machekhin