Постаті:
Піонер
Пионер – любимец публики, особенно дам, был пионером танцевально-бального движения, блистав ещё на легендарном Балу Весеннего Равноденствия 2003 года. И теперь, если знавшие его тогда дамы утверждают, что у него не всегда получался вальс, их поднимают на смех...
Читати далі
 Форум 
   


~ Головна ~

Обличчя Студії

Випускники

Заняття

Події

Бібліотека

"XIX" Digest

Каталог танців

Галерея

Форум

FaceBook

Instagram

YouTube

Костюмерна

Контакт:
Оксана:
(Літеня)
+380 50 5751002

Юлія:
(Мінако)
+380 93 1512280

Тетяна:
+380 63 2034817
Початок Відповісти Статистика Пошук Опитування   Користувачі
Зараз на сайті:
Гостей - 1; Зареєстрованих - 0

Найбільша кількість відвідувачів: 11
[22 Лют 2024 21:39:58]:Гостей - 11 / Зареєстрованих - 0
Форум olddance.org Внутрішні обговорення La Rêverie
. 1 . 2 . >>

Підготовка до ФСТ 2008 - теорія

Автор Повідомлення
Minako

Дата 31 Бер 2008 09:52:09

Шановні студійці! Як і обяцяла, створюю тему для обговорення теоретичних питань для сдачі атестації на ФСТ 2008.
Наступна інформація взята з ЖЖ спільноти old_dance.ru та нібито є кінцевим варіантом. Пропоную всім бажаючим ознайомитись та обрати теоретичне питання для підготовки. Надалі будемо разом збиратися та ділитися інформацією.

1 уровень

- 5 позиций ног
- Полонез
проверяется па полонеза с носка, вообще умение перемещаться в раскрытой паре
- Вальс любой
проверяется положение в закрытой паре, вращение любым вальсом
- Полька любая
проверяется положение в закрытой паре, вращение любой техникой

Теория (напоминаю, здесь нужна обзорная статья, которая осветит коротко вопросы происхождения популярных в ХІХ веке танцев, распространения бальной культуры, особенности хореографии, а именно: позиции ног, ?рук?, партнеров в паре, выворотности и т.д.):
- Назовите бальные танцы, распространенные в ХІХ веке. Какие из них появились в ХІХ веке? Когда приблизительно? Какие раньше и когда приблизительно?
- Зачем нужны 5 позиций ног (которые вы, кстати, уже знаете)?
- Расскажите про манеру исполнения танцевальных шагов.
- Расскажите что знаете про положение партнеров в паре — открытой и закрытой.
- Какова социальная роль и значение бального танца и бальной культуры для общества 19 века?

2 уровень

- Вальс:
На выбор:

Любой фигурный вальс, содержащий технику вальса в 3 па не меньше чем 2 полных оборота подряд и отдельно па польки мазурки
Варшавянка или вальс-мазурка на вальсовой технике с содержанием в схеме не менее 2 полных вальсовых оборотов.
проверяется удерживание положения пары относительно траектории движения, положение ног во время исполнения вальса

- Новый вальс в 3 па — вращение либо любой фигурный вальс по этой технике, содержащий больше чем 2 полных оборота подряд.
проверяется удерживание положения пары относительно траектории движения

Оба вальса можно проверить в одном, задаваемом экзаменатором, фигурном вальсе с небольшим количеством фигур.

- Полька — вращение либо любая фиругная полька с содержанием в схеме не менее 2 полных оборотов.
проверяется удерживание положения пары относительно траектории движения, положение ног во время исполнения польки

- Техника кадрилей: En Avant et en Arrière, A Droite et à Gauche на Pas Chassé, Jeté, Assemblé либо Pas Chassé и Élevé.
проверяется знание терминологии кадрилей и способность перемещения на шасе

- Фигуры кадрили: Любая, содержащая шены, фигура кадрили на простых шагах (например La Pantalon или первая часть ЛМ).

Теория:
Расскажите что знаете про историю танца.
Постараться раскрыть вопросы:
- откуда этот танец взялся и кто считается его предшественниками (если такие есть)
- как и где впервые стал популярным
- как к нему относилось общество

Танцы: Полонез, Вальс, Полька, Кадриль, Мазурка, Котильон.
Танец выбирает экзаменатор. Допускается подставлять в каждый из вопросов разные танцы.

3 уровень
- Вальс:
На выбор (под музыку с неровным темпом (любой длинный вальс Штрауса)):

Вальс в три па с переходом на реверс и назад
Вальсодром обычным и реверсным вальсом
Проверяется ведение в паре, работа под музыку

Если пара способна прокрутить вальсодром c неровным темпом в обе стороны и еще разок реверсом — ей дается большая плюшка (особенно кавалеру).

- Новый вальс в три па: Исполнение незаданных чередований (могут договориться, но лучше чтобы вел кавалер) 1-1, 3-1, 7-1

- Польки, редовы и т.д.:
На выбор:

Полька (Целлариус и современники, техника глисе-купе-жете)
Варшавянка (с редовой — видео библ. конгресса)
Вальс в 5 па (там же)
Зингирелла (там же)
Поздние европейские мазурки (Фабио на ФСТ7).
Polka mazurka and the Gitana waltz (видео библ. конгресса)

- Кадриль: любая фигура из фр. кадрилей с содержанием шенов и балансе.
проверяется техника исполнения, фиксирование ног в позициях, 2-4 различные связки балансе из источников первой трети ХІХ века

- Мазурка:
На выбор:

фигура из любой мазурочной кадрили
ход мазурки с вольным чередованием 2-4 па и Tour de place.
проверяется выворотность, легкость чередования шагов, взаимодействие в паре

Теория:
- Расскажите свое представление о развитии социальных танцев в ХІХ веке
- Расскажите как развивался и распространялся танец (выбирает экзаменатор) в течение ХІХ века, с какими танцами он соединялся, какие знаете его вариации и родственные ему танцы?
- Какие вам известны танцы ХІХ века кроме базовых (полонез-вальс-полька-мазурка)?
- Какие знаете источники для реконструкции танцев ХІХ века, какие авторы чем особенно известны?

4 уровень
Если аттестуемый имел по 3 уровню оценку А, практика не принимается.

Теория: Самостоятельное исследование актуальных вопросов, опирающееся на первоисточники и уже обработанные тематические материалы. Исследование, либо доклад открыто обсуждается в сообществе.
Minako

Дата 31 Бер 2008 09:56:43

Теми, що вже обрані для дослідження:
Апельсинка - вальс в 3па
Мінако - Полонез, Польки
Minako

Дата 31 Бер 2008 23:03:06

...тихо сам з собою...

Почала сьогодні свої блукання мережею у пошуках відповідей на поставлені запитання. Проглянула книжки Івановського, Максіна, Целаріуса; почитала статті на сайті Віланела та ще близько 5-7 різноманітних шкіл старовинного танцю.
Здивувало те, що списки танців, їх опис та певні статті по історії на всіх сайтах однакові (тобто таке враження, що вони "здираються" оне в одного і, злегка відредагувавши та додавши власний дизайн викладаються у бібліотеку).
Сподобався сайт http://mysterya.green.tsu.ru/index.html
Minako

Дата 31 Бер 2008 23:05:11

не загубити:
http://villanella.ru/_dances/index3.php?razd2=19vek&doc=%E8%F1%F2%EE%F 7%ED%E8%EA%E8
Harold

Дата 31 Бер 2008 23:18:38

Я не раджу читати радянські підручники з історико-побутового танцю (особливо Івановського). Вони мало стосуються саме історичного танцю.


.
Orange

Дата 31 Бер 2008 23:35:08

А что советуешь читать?


"Это был сумасшедший итальянец"(с) Фабио Моллика
Minako

Дата 31 Бер 2008 23:56:58

На сторінках обговорення атестації народ прийшов до висновку, що треба підготувати статті для нас, тих хто прагне сдавати теоретичні питання. Проте строки появи цих статтей невідомі.
Гарольде, то як нам готуватися? Виклади або список джерел, або найвдаліші статті по темам. Бо час спливає. А вмістити такий об'єм інформації в голову за 1 вечор - не реально.
Harold

Дата 1 Квіт 2008 00:05:44

Цитата. Orange:
А что советуешь читать?


Якщо б був один нормальний підручник — хіба я не дав би?
Нема підручника історичного танцю. Я дав посилання на те, що більш-менш підбито за останній рік обговорень. Можливо десь є ще щось, особливо у англомовних джерелах, але треба шукати. Є книжка Фабіо, вона італійською і в Новосибірську...

А Івановський це таке фентезі від історії — перед ним не стояло завдання написати історію танцю. В його підручнику сценічні адаптації під різні стилі. Васільєва-Рождественська теж недалеко від нього пішла. По Ренесансу я чув дуже скептичні відгуки. По ХІХ я її проглядав — там каша, яку треба перевіряти у багатьох місцях.

Ну от наприклад про Росію:
В 20-е годы вальс и мазурка в четыре пары, экосез, французская кадриль, котильон и лансье становятся повсеместно известными танцами.

Із цього:
Вальс відомий в Росії з часів Єкатерини ІІ, поширений при Павлі І.
Французька кадриль танцювалась при дворі вже у 1811, але справжнього поширення набула у 1830-х
Котільон у даному випадку не є танцем — це гра.
Лансьє із двох присутніх в мережі російських джерел першої половини ХІХ ст. не містится в жодному. А в західній Європі стало популярним після 30-х років, про що пишуть різні англомовні дослідження (які теж треба перевіряти) і це, в принципі, узгоджується з підручниками бібліотеки Конгресу США.
Про екоссез не скажу — в 20-х його точно танцювали, проте цілком можливо і раніше. А можливо і значно раніше — подібні танці у Франції відомі у другій половині XVIII ст.
Ще авторка чомусь приплела галоп до кінця сторіччя:
В самом конце века в репертуар танцевальных вечеров входят такие танцы, как падекатр, миньон, шакон, фигурный вальс. На маскарадах и костюмированных балах нередко танцевали галоп - танец с живым и быстрым темпом, необыкновенно легкий для освоения.

Тоді як його якраз і слід назвати серед танців, поширених у 20-х роках. Інакше як би його втулив Пушкін у московський бал 1824-1825 року?

Ви прослухали розбір одного речення радянського підручника Історико-побутового танцю.


.
Harold

Дата 1 Квіт 2008 00:16:42

Цитата. Minako:
На сторінках обговорення атестації народ прийшов до висновку, що треба підготувати статті для нас, тих хто прагне сдавати теоретичні питання.

Так. І я свою тему написав. Писати ще одну я не маю часу зараз.
Я би шукав різні матеріали різними мовами, співставляв би їх і суперечливі питання перевіряв усіма доступними методами. У цьому я можу спробувати допомогти.


.
Minako

Дата 1 Квіт 2008 00:23:53

Добре, що ти нам порадиш РЕАЛЬНО робити? Не готуватись взагалі? Чекати статтей від викладачів? Читати всі джерела та самим їх аналізувати? Прочитати 4-5 джерел і вести розмову з викладачем у їх ракурсі (фантазувати на тему)?
І до речі, на "фентезі" Івановського є досить багато посилань з Віланелли, що робить Соленікова Евгенія (наприклад http://villanella.ru/_dances/index3.php?razd2=19vek&doc=%EB%E0%ED%F1%F C%E5). Це означає, що учні її школи будуть орієнтуватись на це джерело?
Minako

Дата 1 Квіт 2008 00:25:44

Можеш викласти посилання на свою статтю у цю тему?
Minako

Дата 1 Квіт 2008 00:30:46

Цитата. Harold:
Я дав посилання на те, що більш-менш підбито за останній рік обговорень.

Кому і коли дав?
Можна посилання помістити у цю тему?
Harold

Дата 1 Квіт 2008 01:13:48

По порядку:

Цитата. Minako:::
Добре, що ти нам порадиш РЕАЛЬНО робити? Не готуватись взагалі? Чекати статтей від викладачів? Читати всі джерела та самим їх аналізувати? Прочитати 4-5 джерел і вести розмову з викладачем у їх ракурсі (фантазувати на тему)?


Оскільки ваша атестація ніяким чином не впливає на допуск чи вартість класів, найкращим би було, звісно почекати.
Але чекати так можна і більш як півроку. Не завадить нарешті і справді почати цікавитись історією танцю.
Я в студії робив що міг — казав коли який танець виник, чи хто його вигадав і в якому стилі, яке до нього було ставлення, як і де танцювався. При підготовці історичних балів намагаюсь орієнтуватись на час і місце їх проведення, створюю більш-менш адекватну програму. Я роздавав відео, яке стосувалось 19 сторіччя і де виконують танці в адекватному стилі. В спільноті викладались матеріали про етикет, побут, костюми — все це теж пов'язано з соціальним танцем. У нас є студійні книжки, щоправда, вони стосуються здебільшого Росії, але брали їх читати одиниці.
Без зацікавлення з боку тих, хто навчається, не буває процесу навчання. Почніть цікавитись і шукати. Де буде незрозуміло — я спробую допомогти, спитати у знайомих, які теж розробляють теми. Зверніть увагу, що в атестації майже нема чітких питань — хронологія віднесена на перший рівень і вона не так сильно і важлива. Перевіряється уявлення, розуміння розвитку танцю в ХІХ ст.

Скажу чесно — можливо хтось з викладачів сприймає теоретичні питання атестації якось інакше і критерії у них інші. Але тоді зникає суть процесу — заохочення до вивчення історії танцю (диплом виписують саме з таким формулюванням, між іншим).
Розуміння Ранді є тут.
Нещодавно вона приймала іспит у двох дівчат, які, здається, готувались по Рождественській. Оцінки були 1В, 2В.

Цитата. Minako:::
І до речі, на "фентезі" Івановського є досить багато посилань з Віланелли, що робить Соленікова Евгенія


Соленікова Євгенія, вона ж Йоко, давно не пише на цей сайт. Зараз вона працює з першоджерелами і викладає матеріали на сайт Санкт-Петербурзького клубу історичного танцю. Те, що на Віланеллі є багато матеріалу з Івановського значить тільки те, що колись в Пітері були проблеми з джерелами вивчення історичних танців. Зараз таких проблем нема — було б бажання. Ми почали регулярні заняття тоді, коли Івановського всі уже відкинули.

Цитата. Minako:::
Можеш викласти посилання на свою статтю у цю тему?


Кадрилі.
Коротко про польки і подібні.
Про виникнення нового вальсу в три па.
У нас на форумі є перекладені матеріали Целаріуса.


.
Minako

Дата 1 Квіт 2008 13:41:57

Дуже дякую!
(все те, що э у нас на форумі я вже давно почитала, а з Целаріуса я починала, дяка тобі! )

Яких ще авторів рекомендуєш?
Harold

Дата 1 Квіт 2008 14:28:33

В «Супутніх матеріалах» викладали посилання на Кругосвет
Там написано небагато, але тому і помилок небагато. На дати і композиторів більш-менш можна орієнтуватись.


.
Люда

Дата 1 Квіт 2008 14:52:34

А що там інші накопали?
Не один же Гарольд за всіх віддувається?


*
Minako

Дата 1 Квіт 2008 23:20:26

Цитата. Люда:
А що там інші накопали?

Не зовсім зрозуміла твоє питання.
Ми, як писалось вище, пропонуємо тим, хто буде сдавати теорію, обрати собі тему та до неділі підготувати невелику доповідь. Потім роздрукувати і роздати учасникам. Можливо піти у парк та поділитися доповідями усно.
Принаймі я до неділі готую польки і полонез.
Поки що заявлені я і Апельсинка. Інші бажаючі не з'являлись.
Selket

Дата 2 Квіт 2008 00:03:40

Minako
Ну ти і темп взяла. Навіть якби в мене було мега бажання копирсатись в історії, я б до неділі фізично не встигла б нічого путнього і пристойного знайти і представити студійцям.
Linda

Дата 2 Квіт 2008 10:36:05

Цитата. Harold:
Без зацікавлення з боку тих, хто навчається, не буває процесу навчання.

Причем интересоваться желательно регулярно и с удовольствием, а не только в рамках подготовки к аттестации


Пошли мне боже хорошего танцора! И убери его с глаз моих, как только танец кончится!
(Шекспир "Много шума из ничего")
Venchence

Дата 2 Квіт 2008 14:12:04

Цитата. Linda:
Причем интересоваться желательно регулярно и с удовольствием, а не только в рамках подготовки к аттестации


Очень не педагогично, Линда
Заставляешь человека задумываться над тем, для чего человеку это нужно, что порождает неуместные сомнения в преддверии мероприятия
Это может серьезно обломать. Особенно ленивых и безынициативных.


Да, черт побери, я - зануда!
. 1 . 2 . >>

Ваша відповідь

                  Відмінити

Перед відправленням "нелатинського" тексту перевірте кодування броузера!
» Логін » Пароль
 

Нове на сайті
olddance.org
Сезон 2020-2021 в розділі Події
Оновлено: 21.01.2021
Літні заняття в розділі Події
Оновлено: 25.06.2020
Вихід з карантину в розділі Події
Оновлено: 01.06.2020
День безчасся в розділі Події
Оновлено: 11.01.2020
Салон "Венские сплетни" в розділі Події
Оновлено: 11.01.2020
14 декабря -В ожидании Филеаса Фогга в розділі Події
Оновлено: 23.11.2019
Заняття у новому сезоні в розділі Події
Оновлено: 29.08.2019
Юля (Ледi Мiдлтон) в розділі Обличчя Студії
Оновлено: 15.08.2019

Час завантаження сторінки (сек.): 0.029


© Olexiy Machekhin