Постаті:
Оксана
Оксана увлекается искусством японской чайной церемонии, много путешествует и посещает выставки и экскурсии по родному городу, а в свободное от всего этого времени преподает студентам экономику. Стремясь попробовать как можно больше интересных танцевальных направлений, Оксана бралась за современные танцы, belly dance, этническую пластику и танцы эпохи регтайм. Неисчерпаемым источником удовольствия служат ей танцы под живые барабаны или с файром на фестивалях. С 2017 года она посещает мероприятия Студии...
Читати далі
 Бібліотека 
   


Головна

Обличчя Студії

Випускники

Заняття

Події

~ Бібліотека ~

"XIX" Digest

Каталог танців

Галерея

Форум

FaceBook

Instagram

YouTube

Костюмерна

Контакт:
Оксана:
(Літеня)
+380 50 5751002

Юлія:
(Мінако)
+380 93 1512280

Бібліотека

В цьому розділі представлені книжки, які придбані коштом Студії, або отримані в подарунок.

Книжки розташовані за розділами:

  1. Танцювальні підручники
  2. Історія балів
  3. Історія костюма
  4. Історія побуту  

Книжки видаються реверійцям для читання безкоштовно.


Танцювальні підручники
Останнє оновлення: 02.03.2011

Репринти танцювальних підручників і сучасні книжки, присвячені історії танцю.

Изучение бальных танцев: Учебное пособие. 2-е изд., испр.
Останнє оновлення: 27.05.2010

Планета музыки 2010. Наклад 2000 прим.

Формат 12,8Х20см, 48с.

Інтернет-версія

Максин А. (Венгеров) — московський балетний актор, автор книги «Изучение бальных танцев». Перше видання було здійснене в 1839 р. В книзі викладена методика й описані правила вивчення бальних танців. Твір А. Максина — частинка історії російської танцювальної культури, документ епохи — не втратило своєї цінності і сьогодні.

Книга буде цікавою всім любителям танцювального мистецтва.

Преподаватель и распорядитель бальных танцев
Останнє оновлення: 05.01.2011

Планета музыки, СПб 2010. Наклад 1500 прим.

Лев Петрович Стуколкін (1837-1895) - артист балету, який служив на сцені Імператорських театрів у 1850-1880-і рр.., викладач бальних танців. Перше видання його книги «Опытный распорядитель и преподаватель бальных танцев» побачило світ у 1885 році.

Даний посібник включає в себе опис найбільш поширених бальних танців: кадриль, полька, вальс, мазурка, полька-мазурка, котільон; крім того, містить опис авторської методики викладання танців дітям різного віку.

Книга буде корисна студентам інститутів культури, учням театральних, хореографічних навчальних закладів, а також усім, хто цікавиться історією та розвитком танцювального мистецтва.

Руководство для изучения танцев. 4-е изд., испр.
Останнє оновлення: 27.05.2010

Планета музыки 2010. Наклад 1500 прим.

Формат 10,4Х14см, 256с.

Микола Людвигович Гавліковський народився в 1868 р. Життя і творчість його практично не вивчені. М. Л. Гавліковський закінчив Петербурзьке театральне училище в 1887 р. з похвальним листом, з 1899 р. був призначений учителем бальних танців у цьому самому училищі.

У 1899 р. вийшло в світ перше видання «Керівництва для вивчення танців». Даний посібник включає в себе найбільш поширені бальні танці та їх опис: полонез, вальс у три і два па, віденський вальс, польки, галоп, мазурку, кадриль, падекатр і котильйон. М. Л. Гавліковський вважається автором двох сучасних танців шакона і Міньона.

Книга буде корисна студентам інститутів культури, учням театральних, хореографічних учбових закладів, а також усім, хто цікавиться історією та розвитком танцювального мистецтва.

ХОРЕОГРАФИЯ или искусство записи танца
Останнє оновлення: 02.03.2011

Издатель Доленко, Москва, 2010. Наклад: 100 прим.

Хореографія, або мистецтво запису танцю - книжка видатного французького хореографа Рауля-Оже Фьойе, яка побачила світ 1713 року і досі є одним з основних джерел дослідження хореографії французького бароко.

Виданий російський переклад добре підходить для першого ознайомлення з матеріалом, доступним в Бібліотеці Конгесу США:

В оригіналі: Chorégraphie, ou L'art de décrire la dance

І двох англійських перекладах XVIIIст.

Старинные бальные танцы.XVII-XIX века.
Останнє оновлення: 05.01.2011

Планета музыки, СПб 2010. Наклад 1500 прим. + DVD

Книга присвячена танцям цікавого історичного періоду - середини XVII - початку XX століть, часу становлення, розвитку і процвітання балів як у Російській Імперії, так і в Європі. У виданні зібрано інформацію про танці цього періоду, провідних хореографів, бали минулої епохи. Багато матеріалів, використаних у книзі, вперше представлені російською мовою.

Книгу розраховано на хореографів, організаторів масових заходів, а також всіх, хто цікавиться танцювальною культурою минулого.

Старинные бальные танцы.Эпоха Возрождения.
Останнє оновлення: 05.01.2011

Планета музыки, СПб 2010. Наклад 1500 прим. +DVD

Розглядається історія розвитку бального танцю епохи Відродження за матеріалами збережених манускриптів і підручників. Матеріал супроводжується відеозаписом (на диску в форматі DVD).

Книга призначена для зацікавлених історією розвитку бальних танців, керівників танцювальних ансамблів та творчих груп, а також студентів хореографічних та театральних училищ.

Історія балів
Останнє оновлення: 02.03.2011

Книжки, присвячені розвитку бальної культури.

Бал в России. XVIII - начало XX века
Останнє оновлення: 02.01.2007

Азбука-классика, 2005. Наклад 5000 прим.

Книга А.В. Колесникової являє собою комплексний опис феномена балу в історії російської культури XVIII - початку ХХ століття. Із часу петровских асамблей танцювальний вечір був не тільки розвагою. В XVIII - початку ХХ століття бал перетворився в спосіб життя, сполучаючи безліч функцій - це й світська служба, і клуб, і салон мод, і шлюбна агенція, і гра. Ґрунтуючись на мемуарній літературі, документальних свідченнях, архівних матеріалах, автор показує специфіку російського балу, його складну, внутрішньо суперечливу природу, яку Ю.М.Лотман визначив як "боріння порядку й хаосу".

Анна Вікторівна Колесникова - дослідник танцювального мистецтва, кандидат наук за фахом історична культурологія. Основу цієї книги склали матеріали її успішно захищеної дисертації.

Власть церемониалов и церемониалы власти в Российской Иперии в XVIII -начала XX века.
Останнє оновлення: 15.03.2010

М.: ООО «АиФ Принт», 2003. — 400с.

Книжка подарована Студії авторкою.

Посилання

На багатому фактичному матеріалі показані найрізноманітніші церемоніали російського двору і вищого світу: коронації, виходи найвищих осіб, одруження, застілля та ін. Книга розрахована на широке коло читачів, які цікавляться вітчизняною історією і культурологією, а також державних громадських діячів, вчених.

Русский бал XVIII - начала XX века. Танцы, костюмы, символика.
Останнє оновлення: 27.05.2010

Центрполиграф, Москва, 2010, 448 c. Наклад 3000 прим.

Книжка подарована Студії авторкою.

Автор, на підставі історичних джерел, розповідає про виникнення і розвиток російської балу, історії танцю та костюму, символіку жесту, оформлення бальних залів. По-своєму унікальна опублікована в книзі хрестоматія. Читачеві вперше надається можливість разом з героями Пушкіна, Данилевського, Загоскіна, Лермонтова, Ростопчина, Баратинського, Буніна, Купріна, Гоголя та ін побувати на балах XVIII-XX століть.

Це дослідження багато в чому носить і прикладний характер. Опубліковані фігури котильйону дозволяють відтворити цей танець на сучасних балах.

Светские церемониалы в России XVIII — начала XX в.
Останнє оновлення: 02.01.2007

Центрполиграф, Москва, 2003. Наклад 5000 прим.

Зміст

Книга О.Ю. Захарової присвячена таким мало дослідженим явищам життя російського суспільства, як імператорські виходи, кінні каруселі, придворні бали, дипломатичні прийоми й т.п., які розглядаються як особливі акти суспільного представництва. Підкреслюється, що церемоніали в Росії — складні, витончені, завжди з підтекстом — являли собою зовнішню оболонку багатої духовної внутрішньої природи громадського життя XVIII — поч. XX століття, відбивали рівень моральності й чеснот їхніх учасників.

Багато документів і ілюстрацій публікуються вперше. Ілюстративний матеріал підготовлений разом з Російською державною бібліотекою по мистецтву.

Книга розрахована на широке коло читачів, що цікавляться російською історією.

Історія костюма
Останнє оновлення: 02.03.2011

Книжки по історії моди

Кто там в малиновом берете... История дамских шляпок
Останнє оновлення: 02.01.2007

Факт, Київ 2007. Наклад 2000 прим.

Найбагатозначніша частина дамського костюма - капелюшок за тисячі років свого існування перетерпіла фантастичні зміни форми. Закономірності та випадковості цього процесу, історія культових моделей, серйозні факти і гумористичні коментарі до них становлять зміст книги. Щедро ілюстрована, ця популярна історія капелюшків і інших жіночих головних уборів адресована самому широкому колу читачів, що цікавляться модою.

Історія побуту
Останнє оновлення: 02.03.2011

Книжки, присвячені побуту і етикету, загальна історія.

Качановка
Останнє оновлення: 15.03.2010

«Оригинал-М». Симферополь 2008. Наклад 1000 примірників, 48с.

Книжка подарована Студії авторкою.

Книга присвячена долі садиби Качанівки, яка в ХІХ столітті була родовим маєтком родини Тарновських, а нині в ній розміщений державний музей-заповідник. Це місце унікальне тим, що свого часу це був свого роду дворянський культурний центр Чернігівщини; з Качанівкою пов'язані імена М. І. Глінки, М. В. Гоголя, І. Ю. Рєпіна та інших відомих діячів російської та української культури, які неодноразово гостювали в маєтку Тарновських.

Повседневная жизнь Викторианской Англии
Останнє оновлення: 19.04.2010

Молодая гвардия, Москва 2007. Наклад 5000 прим.

Рецензія.

Легко судити про все, не знаючи деталей і подробиць. Але саме вони й роблять життя не контурним і ілюзорним, а ясним і правдивим. Переконатися в цьому ви зможете, прочитавши книгу про повсякденне життя Англії під час довгого правління королеви Вікторії (1837—1901). В XIX столітті людство начебто прокинулося й освітлилося шквалом ідей, проектів і відкриттів, які кардинально змінили ситуацію не тільки в Британії, але й в усьому світі. Великі винаходи дали поштовх розвитку виробництва, промисловість змінила вигляд міст, міста наклали свою важку долоню на своїх мешканців, а люди, як завжди, пристосувалися до нових умов і відгукнулися на зміни новими ідеями. Можливо, усе відбувалося й по-іншому, але... Інерція цих змін настільки сильна, що й зараз, можна сказати, будь-яка область нашого життя міцно стоїть на корінні, пророслому у Вікторіанськю епоху.

Повседневная жизнь дворянства пушкинской поры. Приметы и суеверия.
Останнє оновлення: 11.05.2008

Молодая гвардия, Москва 2006. Наклад 5000 прим.

"Это дурное предзнаменование!" — вимовив О. С. Пушкін, коли його обручка зненацька впала на килим.

Віра в прикмети, інтерес до обрядів, гадань були широко поширені в середовищі дворянства пушкінської пори. Слова, предмети, поведінка людей і тварин — усе мало в очах навіть самої освіченого людини першої половини XIX століття свій таємний зміст.

Про те, у що вірили, чого боялися, чого намагалися уникати, а чого палко бажали Олександр Сергійович Пушкін і його сучасники, читач довідається з перших рук: зі спогадів, листів, газетних і журнальних публікацій того часу, любовно зібраних і ретельно, зі смаком організованих автором книги.

Повседневная жизнь дворянства пушкинской поры. Этикет.
Останнє оновлення: 02.01.2007

Молодая гвардия, Москва 2006. Наклад 3000 прим.

Інтернет-версія

Книга знайомить читачів із правилами дворянського етикету пушкінського часу і культурою застілля першої третини XIX століття. Оповідає про гастрономічні пристрасті російської аристократії. У книгу включені документальні джерела й матеріали з періодичних видань і руководств по етикету минулого часу.

Повседневная жизнь французов при Наполеоне
Останнє оновлення: 11.05.2008

Молодая гвардия, Москва 2006. Наклад 5000 прим.

Наполеонівські війни перевернули життя не однієї тільки Франції, але всієї Європи. І донині історія "Великого корсиканця" і створеної їм Імперії не втратила своєї привабливості, про що свідчить зростання потоку книг, присвячених Наполеонівському часу. Але чим жила сама Франція при Наполеоні? Яким чином імператорові вдалося об'єднати націю, мобілізувати її на великі звершення? І чому ця епоха висунула стільки видатних діячів, причому в самих різних областях життя?

Книга складається з ряду нарисів. Кожний з них присвячений окремій темі або окремому персонажеві, але всі разом вони міцно пов'язані зримим або незримою присутністю головного героя оповідання, особистість якого показана динамічно й різнобічно.

Увійти:
логін/рєстрація
та пароль

учасники

Бібліотека

Книжки, які придбані коштом студії або подаровані для La Rêverie.

Також дивіться на форумі: Особисті книжки


Изучение бальных танцев: Учебное пособие. 2-е изд., испр.

Преподаватель и распорядитель бальных танцев

Руководство для изучения танцев. 4-е изд., испр.

ХОРЕОГРАФИЯ или искусство записи танца

Старинные бальные танцы.XVII-XIX века.

Старинные бальные танцы.Эпоха Возрождения.

Бал в России. XVIII - начало XX века

Власть церемониалов и церемониалы власти в Российской Иперии в XVIII -начала XX века.

Русский бал XVIII - начала XX века. Танцы, костюмы, символика.

Светские церемониалы в России XVIII — начала XX в.

Кто там в малиновом берете... История дамских шляпок

Качановка

Повседневная жизнь Викторианской Англии

Повседневная жизнь дворянства пушкинской поры. Приметы и суеверия.

Повседневная жизнь дворянства пушкинской поры. Этикет.

Повседневная жизнь французов при Наполеоне
©В.Первунинський; © Olexiy Machekhin